O Banku

O Banku - baner główny

O nas

Jesteśmy bankiem uniwersalnym. Oferujemy innowacyjne rozwiązania finansowe, ułatwiające codzienność klientom indywidualnym, małym i średnim firmom, wybranym korporacjom oraz samorządom i wspólnotom mieszkaniowym, również w zakresie zielonej transformacji energetycznej.

 

Nasza oferta
Nasza oferta
Nasza oferta

Nasza kompleksowa i innowacyjna oferta jest nakierowana przede wszystkim na osoby oczekujące nowoczesnych i przejrzystych produktów finansowych, prostych procedur oraz szybkiej i kompetentnej obsługi – także posprzedażowej.

Pracując nad nowymi produktami opieramy się na naszej strategii „Świata bardziej Velo”, czyli świata pozytywnych wartości, takich jak bezpieczeństwo, zrozumienie, transparentność i nowoczesność. Dopasowujemy się do zmieniających się potrzeb naszych klientów - począwszy od etapu analizy rynku aż po etap oferowania nowych produktów. Wszystko z myślą o zapewnieniu naszym klientom komfortu, wygody i satysfakcji z usług, jakie oferujemy.

Dostarczamy usługi bankowe w nowoczesnym rozumieniu – rozwiązania, które ułatwiają codzienność w świecie finansów. Takimi rozwiązaniami są nasz flagowy rachunek VeloKonto czy rachunek oszczędnościowy VeloSkarbonka, nowa odsłona Elastycznego Konta Oszczędnościowego.

Jednym z filarów naszej strategii jest ekologia. Pracujemy nad innowacyjnymi projektami, którymi aktywnie wesprzemy zielone zmiany w polskiej gospodarce.

Naszym priorytetem  jest implementacja zasad oraz standardów zarządzania zrównoważonym rozwojem w banku, mających na celu jego rozwój   oraz wypełnienie strategicznych zobowiązań ESG wobec naszych interesariuszy. Transparentnie i odpowiedzialnie budujemy zrównoważoną organizację w oparciu o najwyższe standardy zarządzania.

Stale poszukujemy również możliwości strategicznych partnerstw biznesowych z rynkowymi liderami, aby móc zaoferować klientom nowe, innowacyjne rozwiązania, które swoimi korzyściami wykraczają znacznie poza ścisłe ramy bankowości.

Jesteśmy blisko
Jesteśmy blisko

Nasi klienci mają dostęp do rozbudowanej sieci oddziałów, jak również elektronicznych kanałów dostępu, w tym bankowości mobilnej.

Tworzymy bank przyszłości, w którym dobre wybory się opłacają, a pozytywne wartości i postawy tworzą wartość dodatkową: satysfakcję klientów i pracowników, pozytywne zmiany w środowisku oraz atrakcyjne warunki dla inwestorów.

Kodeks etyki
Kodeks etyki

W codziennym działaniu stawiamy na PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ i OTWARTOŚĆ, budujemy wiarygodność banku, mając na uwadze dobro klienta i budowanie dla niego wartości. Wyróżnia nas entuzjazm i pełne zaangażowanie w realizacje codziennych zadań. Istotne są dla nas RZETELNOŚĆ oraz ZAUFANIE, chcemy być skuteczni i wiarygodni dla współpracowników, klientów, akcjonariuszy i kontrahentów.

Zapraszamy do zapoznania się  z KODEKSEM ETYKI.

Odpowiedzialny rozwój
Odpowiedzialny rozwój

W VeloBanku chcemy być blisko wartości naszych klientów.

Jesteśmy bankiem, który stara się bardziej, dlatego angażujemy się w projekty i inicjatywy społeczne będące blisko wartości wyznawanych przez naszych interesariuszy. Najważniejsze z nich to: bezpieczeństwo, zaufanie, transparentność, dbanie o ludzi oraz szeroko rozumianą ekologię.

VeloTalent
VeloTalent

VeloTalent jest programem mecenatu nad szczególnie utalentowanymi, młodymi przedstawicielami różnych dziedzin, prowadzonym przez VeloBank. W swoich założeniach ma doceniać i wspierać osoby wchodzące na szczebel profesjonalnej kariery o zasięgu międzynarodowym. Program wyróżnia wybitnych artystów, naukowców oraz sportowców, których cechuje ogromna pracowitość i zaangażowanie wkładane w rozwijanie pasji.

Pozostałe informacje

Skład Zarządu i Rady Nadzorczej Banku
Wyniki finansowe Grupy Kapitałowej VeloBank S.A.
Współpraca
Rzecznik Klienta
Proces Obsługi Reklamacji
Fundusz Wsparcia Kredytobiorców
Obsługa Klientów z niepełnosprawnościami
Zmiany związane z ustawą PSD2
CRS/Euro-FATCA
FATCA
MiFID
System kontroli wewnętrznej
Podmioty należące do grupy kapitałowej, powiązane oraz współpracujące z VeloBank S.A.
Struktura organizacyjna VeloBank S.A.
Informacje o wskaźnikach referencyjnych dotyczących stóp procentowych (BMR)

W reklamie posługujemy się nazwami handlowymi - odpowiadające im nazwy usług reprezentatywnych znajdziesz na www.velobank.pl/slownik