Gdzie szukać szybkich pieniędzy na nowy samochód?

Gdzie szukać szybkich pieniędzy na nowy samochód?

Brak wystarczającej gotówki wcale nie jest przeszkodą do tego, aby zrealizować marzenia o fabrycznie nowym samochodzie. O ile posiadasz zdolność kredytową, możesz skorzystać ze wsparcia oferowanego przez banki. Sprawdź, na jakie formy finansowania możesz liczyć i na jakich warunkach. Dzięki temu wybierzesz rozwiązanie najlepiej wpisujące się w twoje oczekiwania.

Korzystanie z kredytu na zakup samochodu wcale nie oznacza, że musisz zdecydować się na finansowanie 100% wartości pojazdu. Jeśli dysponujesz oszczędnościami, kredyt może opiewać na niższą kwotę – w zależności od tego, jak dużą część środków własnych chcesz poświęcić.

Standardowy kredyt samochodowy

Zakup pojazdu można sfinansować kredytem samochodowym, który jest kredytem celowym. Oznacza to, że pieniądze z kredytu można przeznaczyć na nabycie konkretnego auta. Możesz ubiegać się o kwotę wyższą niż wartość pojazdu. Maksymalna kwota kredytu z reguły nie może przekroczyć 150% ceny kredytowanego samochodu. Część środków możesz przeznaczyć np. na wykupienie ubezpieczenia, poniesienie pozostałych wydatków związanych z dodatkowym wyposażeniem nowego pojazdu o komplet opon, czy też na inne potrzeby niezwiązane z zakupem pojazdu

W przypadku kredytu samochodowego kredytobiorca i bank są współwłaścicielami pojazdu. Pełne prawa do auta przechodzą na kredytobiorcę po spłacie zobowiązania. 

W zależności od oferty konkretnego banku, kredyty samochodowe dostępne są na różnych warunkach finansowych. Niektóre wymagają uiszczenia wpłaty własnej, a inne można otrzymać przy 0% wpłacie własnej, czyli finansowane jest 100% ceny pojazdu wraz z dodatkowymi kosztami związanymi z jego zakupem.

Kredyt samochodowy, może zostać przyznany w oparciu o uproszczone procedury. Najczęściej nie wymaga dostarczania dodatkowych dokumentów finansowych, co skraca formalności. Nie oznacza to jednak, że każdy może skorzystać z tego typu finansowania. Banki, podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, uwzględniają m.in.:

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Jedną z opcji, która pozwala na sfinansowanie nowego samochodu, jest kredyt gotówkowy. Jako że jest to finansowanie przeznaczone na dowolny cel, nie musisz mieć upatrzonego modelu auta. Ponadto możesz ubiegać się o kwotę znacznie wyższą niż wartość pojazdu, by część środków przeznaczyć np. na wykupienie ubezpieczenia oraz poniesienie pozostałych wydatków związanych z nabyciem auta.

Kredyt gotówkowy z przeznaczeniem na zakup samochodu może okazać się korzystnym rozwiązaniem. Oczywiście wiele zależy od tego, na jaką ofertę się zdecydujesz. Im tańsze finansowanie i im mniej formalności należy dopełnić, tym lepiej dla ciebie. Będzie to bowiem oznaczać możliwość szybkiego nabycia pojazdu.

Za wyborem kredytu gotówkowego na samochód przemawia wiele argumentów. Wśród nich wymienia się m.in.:

  • możliwość przeznaczenia części środków na dowolny cel – także ten niezwiązany z nabyciem pojazdu,
  • formalny zakup samochodu za gotówkę – dzięki temu od razu stajesz się jego właścicielem, a nie dzielisz się autem z bankiem,
  • uproszczone procedury – w przypadku kwoty nieprzekraczającej kilkudziesięciu tysięcy złotych pieniądze można otrzymać nawet w dniu składania wniosku kredytowego.

Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy – chociaż udzielany jest w oparciu o uproszczone formalności – nie jest przyznawany każdemu. Kredytobiorca musi spełnić określone wymagania, wśród których szczególne znaczenie mają:

  • stały dochód – niekoniecznie musi być otrzymywany z tytułu umowy o pracę, ponieważ akceptowane są też umowy cywilnoprawne i inne źródła dochodów,
  • zdolność kredytowa – im wyższa, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania finansowania,
  • wiarygodność kredytowa – brak opóźnień w spłacie innych zobowiązań z przeszłości, może zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu.

Istotne mogą okazać się także dodatkowe wymagania, stawiane kredytobiorcom ubiegającym się o kwoty wyższe niż kilkanaście tysięcy złotych. Mowa głównie o konieczności dostarczenia dokumentów finansowych, które potwierdzają wysokość osiąganych zarobków. W niektórych bankach należy przedstawić zaświadczenie od pracodawcy, a w innych wystarczy wyciąg z rachunku osobistego.

Kredyt gotówkowy czy samochodowy?

Jeśli planujesz zakup nowego samochodu, możesz skorzystać z dwóch rodzajów finansowania. To, który kredyt wybierzesz, zależy wyłącznie od twoich preferencji i oczekiwań. Warto zatem porównać oba rozwiązania, uwzględniając aspekty, takie jak:

  • wymagane formalności

    Sprawdź, jakie kryteria stawiane są kredytobiorcom. Niekiedy zachodzi konieczność dostarczenia dodatkowych dokumentów finansowych – szczególnie, jeśli w grę wchodzą wysokie kwoty finansowania.

  • koszty finansowania

    Warto porównać nie tylko oprocentowanie, ale przede wszystkim RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to wskaźnik, który informuje o kosztach całkowitych – z uwzględnieniem odsetek i kosztów pozaodsetkowych.

Zakup nowego samochodu wcale nie musi pozostawać wyłącznie w sferze marzeń. Jeśli porównasz dostępne możliwości w zakresie finansowania, nabycie pojazdu wcale nie obciąży nadmiernie twojego domowego budżetu.

Popularne wpisy na blogu:

Jak uniezależnić się finansowo od rodziców i zadbać o swoje finanse?
Ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Czy warto?
Kiedy warto wziąć pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń?
Jak wziąć kredyt samochodowy online? Poradnik
Przelewy krajowe – jak długo idą i jak wykonywać je bezpiecznie?
Zdolność kredytowa – jak ją sprawdzić i poprawić?
Kredyt na umowie zlecenie. Na co można liczyć?
Kredyt 0% – na czym polega i na co trzeba uważać? Wyjaśniamy
Gdzie warto trzymać oszczędności w czasach wysokiej inflacji?
Finanse pod ręką. Jak zacząć korzystać z bankowości elektronicznej?

11.03.2024 | VeloBank | 8 minut czytania
Oszustwa internetowe najczęściej skupiają się na przechwyceniu danych użytkowników sieci, aby następnie wykorzystać je w celach przestępczych. Ofiary takich przestępstw mogą stracić pieniądze, a także narazić się na inne poważne problemy związane z kradzieżą tożsamości. Jakie są najbardziej znane oszustwa internetowe, zarówno w Polsce, jak i za granicą? Dowiedz się, jak się przed nimi chronić.

Najnowsze wpisy