Jak wziąć kredyt samochodowy online? Poradnik

Jak wziąć kredyt samochodowy online? Poradnik

Kredyt na samochód: co to za produkt?

Kredyt samochodowy to produkt bankowy, który umożliwia sfinansowanie zakupu auta – zarówno tego z salonu, jak i z drugiej ręki. Jest to kredyt celowy, co oznacza, że środki z tego tytułu możesz przeznaczyć na zakup konkretnego pojazdu.

Jeżeli skorzystasz z tego narzędzia:

 • od razu staniesz się właścicielem pojazdu (w przeciwieństwie do sytuacji, która ma miejsce w przypadku leasingu, nie jesteś właścicielem samochodu podczas trwania umowy leasingowej. To instytucja leasingowa (leasingodawca) jest właścicielem, a ty jesteś tylko użytkownikiem, który płaci miesięczne raty za korzystanie z pojazdu.);
 • na samochodzie zostanie ustanowione zabezpieczenie na rzecz banku – działa to na podobnej zasadzie jak przy braniu kredytu hipotecznego na mieszkanie lub dom. Gdyby raty kredytu samochodowego nie były spłacane, bank ma prawo przejąć auto;
 • konieczne będzie ubezpieczenie pojazdu – poza polisą OC niezbędne będzie też AC, z cesją praw na rzecz banku, który udziela finansowania.

Co ważne, w niektórych bankach zabezpieczenie nie wiąże się z adnotacją tego faktu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Nie jest ona potrzebna przy zastosowaniu tzw. przewłaszczenia z warunkiem zawieszającym.

Przy wyborze kredytu na samochód możesz także oczekiwać:

 • zazwyczaj szybkiej decyzji kredytowej,
 • możliwości rozłożenia spłaty na wiele rat – nawet do 10-12 lat, a w efekcie niskiej wysokości miesięcznej opłaty.

To dlatego ta forma finansowania jest uznawana za jedną z najkorzystniejszych.

Kredyt samochodowy online – czy można go uzyskać w 100% zdalnie?

Zastanawiasz się, czy jest możliwość zaciągnięcia kredytu na samochód bez wizyty w placówce bankowej? Do niedawna było to bardzo trudne. I nie ma się czemu dziwić – podpisywanie umów kredytowych wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dlatego nie ma tu miejsca na pomyłki, czy ryzyko związane z potwierdzeniem tożsamości klienta.

Obecnie istnieje możliwość podpisania umowy o kredyt samochodowy w pełni zdalnie. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom. Takie rozwiązanie wprowadził VeloBank.

Jak uzyskać kredyt samochodowy online?

Zastanawiasz się, jak uzyskać kredyt samochodowy online z RRSO 17,24%? To bardzo proste i wygodne rozwiązanie. Przyjrzyjmy się temu procesowi w VeloBanku krok po kroku.

 1. Umów się na rozmowę z konsultantem w sprawie kredytu samochodowego
 2. Zastanów się, kiedy będzie ci najwygodniej porozmawiać o kredycie na samochód z doradcą bankowym. Zrobisz to przez telefon – bez wizyty w placówce. Rozmowę z konsultantem możesz umówić online, poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie banku. W oczekiwaniu na rozmowę przygotuj dowód osobisty, wybierz samochód w komisie lub u dilera Złóż wniosek o kredyt samochodowy przez telefon

Rozmowa z konsultantem pozwoli ci w pierwszej kolejności omówić wszystkie szczegóły dotyczące warunków udzielanego kredytu. Dowiesz się zatem, jaka będzie wysokość miesięcznej raty oraz RRSO kredytu i łączna wysokość opłat związanych z udzielonym finansowaniem. Wszystkie te informacje zostaną ci przesłane drogą mailową – tak, aby można się było spokojnie zapoznać się z nimi.

Do kalkulacji oferty pracownik banku będzie potrzebował podstawowych danych o pojeździe, np. cena, rok produkcji, marka i model.

Jeżeli oferta banku będzie Ci odpowiadała, to w trakcie rozmowy telefonicznej z konsultantem możesz zawnioskować o kredyt samochodowy. Wówczas trzeba podać swoje dane, informację o źródle dochodu, konkretne dane pojazdu, który chcesz kupić. Brakujące informacje na temat samochodu, takie jak  skan dowodu rejestracyjnego pojazdu, czy umowę sprzedaży auta  uzupełniasz mejlowo.

 1. Podpisz umowę o kredyt samochodowy online

Jeśli warunki kredytu samochodowego będą ci odpowiadać, a bank wyrazi zgodę na jego udzielenie, pozostanie jedynie zawarcie umowy. Jest to możliwe przez Internet. Jak to się stanie?

 • Otrzymasz na maila zaproszenie do podpisania umowy kredytowej. Po kliknięciu w link przejdziesz na platformę Autenti (VeloBank współpracuje z tą firmą). Tam znajdziesz wszystkie dokumenty kredytowe, z którymi możesz się dokładnie zapoznać.
 • Uzgodnij termin wideoidentyfikacji – jest ona konieczna, w celu wydania certyfikatu elektronicznego podpisu kwalifikowanego, niezbędnego do podpisania umowy.
 • Po pozytywnym przejściu wideoidentyfikacji (gdzie będziesz znów potrzebował swojego dowodu osobistego) otrzymasz certyfikat elektronicznego podpisu kwalifikowanego. Teraz możesz z niego skorzystać, aby podpisać umowę o kredyt samochodowy online.
 • Podpisany dokument otrzymasz na swojego maila.
 • Bank sprawdzi dokumentację i wypłaci kredyt. Gotowe.

Kredyt samochodowy online – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Kredyt samochodowy online to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu i chcą uniknąć wizyt w placówkach bankowych. To ważne, zwłaszcza gdy w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma placówki bankowej, która oferuje odpowiadające ci warunki. Ponadto brak konieczności odwiedzenia banku to duży plus dla osób pracujących, którym trudno jest się „wyrwać” w godzinach otwarcia oddziałów.

Na szczęście obecnie przejście tej procedury zdalnie stało się proste i wygodne. Warto zatem skorzystać z tej opcji – sprawnie, nowocześnie i w pełni bezpiecznie. Teraz to możliwe, również z VeloBankiem.

Nota prawna

Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Udzielenie kredytu uzależnione jest od wyniku badania i oceny zdolności kredytowej.

Informacje zawarte w artykule są aktualne na dzień publikacji.

Popularne wpisy na blogu:

Bezpieczne sposoby logowania się do bankowości elektronicznej
Czy z aplikacją mObywatel można założyć konto w banku?
Gdzie bezpiecznie inwestować krótkoterminowo?
Na czym polega dywersyfikacja oszczędności? Wyjaśniamy
Planowanie budżetu domowego. O czym warto pamiętać?
Do czego służy numer IBAN rachunku i gdzie go znaleźć?
Co to jest podpis elektroniczny i jak go uzyskać? Krok po kroku
ROR – czym jest i dlaczego warto trzymać tam pieniądze?
Czy trudno otrzymać kredyt dla nowych firm? Wyjaśniamy
Najpopularniejsze rodzaje kredytów. Praktyczny przewodnik

29.03.2024 | VeloBank | 5 minut czytania
Planujesz zakup samochodu? Decyzję o wyborze konkretnego modelu warto dobrze przemyśleć. Oferta jest bardzo szeroka. Możesz zdecydować się na nowe auto z salonu, pojazd kilkuletni wciąż „wyglądający jak nowy” lub starszy samochód, którego zaletą jest niższa cena. Co wybrać? Jakie czynniki uwzględnić? A przede wszystkim – jak sfinansować taką inwestycję? Sprawdź!

Najnowsze wpisy