Kredyt na leczenie lub podreperowanie zdrowia. Kiedy warto o nim pomyśleć?

Kredyt na leczenie lub podreperowanie zdrowia. Kiedy warto o nim pomyśleć?

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wpływa nie tylko na życie społeczne, gospodarcze, ale również na zdrowie Polaków. Nieleczone choroby przewlekłe, powikłania po COVID-19, a także problemy psychiczne… to kwestie, z którymi będziemy musieli się zmierzyć w 2021 r. Kiedy warto pomyśleć o kredycie na leczenie lub podreperowanie zdrowia?

Kredyt gotówkowy na podreperowanie zdrowia po COVID-19

Od początku pandemii w Polsce koronawirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano prawie u 1,5 mln osób (dane z 27.01.2021 r.), wyzdrowiało ponad 1,2 mln osób. Niestety część z nich wciąż ma problemy zdrowotne związane z przebytą infekcją. Ogólne zmęczenie, duszność, obniżona wydolność organizmu to tylko niektóre dolegliwości, z jakimi borykają się ozdrowieńcy. Wielu z nich wymaga rehabilitacji i to długoterminowej. Wysiłki publicznej służby zdrowia nakierowane są obecnie na leczenie osób zakażonych, a potrzeby ozdrowieńców schodzą na drugi plan. Jedynym ratunkiem w obecnej sytuacji jest prywatna służba zdrowia, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Kredyt na podreperowanie zdrowia psychicznego

Od ponad roku nasza aktywność ograniczona jest z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią. Brak kontaktów społecznych, zdalna praca lub groźba utraty pracy, ograniczone możliwości wypoczynku, a nawet wyjazdów w celu podreperowania zdrowia (np. do sanatorium) odbija się nie tylko na zdrowiu fizycznym Polaków, ale również na zdrowiu psychicznym. Wyniki badań wskazują, że coraz więcej osób cierpi na depresję, ma nerwicę lub stany lękowe. U ozdrowieńców, u których przebieg choroby był ciężki, często pojawia się zespół stresu pourazowego (PTSD). To wszystko sprawia, że potrzebujemy wsparcia psychologicznego lub psychiatrycznego. Niestety terapia i ewentualne leczenie mogą być kosztowne. Dla wielu osób z powodu ograniczonych możliwości zarabiania takie koszty mogą być zbyt wysokie. W takiej sytuacji warto pomyśleć o kredycie gotówkowym na leczenie lub podreperowanie zdrowia.

Kredyt gotówkowy na wyjazd do sanatorium

Gdy obostrzenia związane z pandemią zostaną zniesione, wiele osób będzie chciało skorzystać z wyjazdu do sanatorium. Oczywiście można to zrobić w ramach NFZ, ale czas oczekiwania jest dość długi. Ewentualnie można wykupić taki pobyt prywatnie. Wiąże się to nie tylko z opłatą za pokój, wyżywienie oraz zabiegi lecznicze, ale również z kosztami dojazdu.

Odpłatność za prywatne pobyty sanatoryjne jest bardzo zróżnicowana (od 100 zł do nawet 250 zł za dobę od osoby). W cenie najczęściej zawarte jest zakwaterowanie i wyżywienie w postaci 3 posiłków, a także konsultacje lekarskie i zabiegi. Pacjenci objęci są też opieką pielęgniarską czy dostępem do szerokiej infrastruktury własnej obiektów. Oczywiście, jeśli będziemy chcieli skorzystać z innych zabiegów lub za zgodą lekarza zwiększyć ich częstotliwość, to trzeba będzie za to dopłacić. Za taki wyjazd dwutygodniowy, małżeństwo może zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. To spora kwota i warto już dziś pomyśleć, czy nie lepiej wcześniej zabezpieczyć się i poszukać odpowiedniego sposobu na zdobycie gotówki bez drenowania domowego budżetu. Rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy.

Może czas na kredyt gotówkowy?

Niektóre usługi medyczne można sfinansować dedykowanym kredytem bezpośrednio w placówce medycznej, która współpracuje z wybranym pożyczkodawcą. Zaletą tego rozwiązania jest to, że placówka pośredniczy w uzyskaniu kredytu. Natomiast wadą jest to, że finansowana jest tylko konkretna usługa, a na dodatkowe potrzeby, np. leki, musimy mieć swoją gotówkę.

O wiele lepszą opcją jest kredyt gotówkowy. Po pierwsze, nie musimy informować banku o celu takiej pożyczki. Po drugie, takie oferty z reguły są o wiele korzystniej oprocentowane. Po trzecie, kredytem gotówkowym możemy sfinansować całość leczenia, nie tylko konieczne zabiegi, ale również leki czy koszty dojazdu.

Aby wziąć kredyt gotówkowy, wystarczy wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę i złożyć wniosek bezpośrednio w placówce banku lub online, co w dobie pandemii jest dużym ułatwieniem i bezpieczniejszą opcją. Po złożeniu takiego wniosku skontaktuje się z nami pracownik banku, który przeprowadzi dalsze postępowanie (m.in. zweryfikuje nasze dane, sprawdzi historię kredytową, a jeśli będzie to konieczne, poprosi o dodatkowe dokumenty, np. zaświadczenie o zarobkach). Jeśli decyzja kredytowa jest pozytywna, bank wysyła umowę (najczęściej dostarcza ją kurier), której podpisanie jest jednoznaczne z uruchomieniem środków.

Jeśli więc planujecie zainwestować w swojej zdrowie i szukacie oferty kredytowej w banku, najlepiej wybrać ten najtańszy, z dogodnymi warunkami.

Więcej informacji: kredyt gotówkowy

Więcej informacji: kredyt konsolidacyjny

Popularne wpisy na blogu:

Jakie narzędzia mogą pomóc nam w oszczędzaniu pieniędzy?
Ekologiczna bankowość. Jak banki dbają o ekologię?
Edukacja finansowa dziecka. Od czego ją zacząć?
Czy prowadząc działalność rolniczą, można ubiegać się o kredyt?
Czy można oszczędzać podczas zakupów? Elastyczne konto może w tym pomóc
Co to znaczy założyć konto na selfie? Wyjaśniamy krok po kroku
Jak sfinansować szkolne wydatki?
Jak nauczyć się oszczędzać? Wskazówki
Lokata czy konto oszczędnościowe – gdzie odkładać pieniądze z programu 500+?
Lokata online na nowe środki. Gdzie szukać dobrej oferty?

29.03.2024 | VeloBank | 5 minut czytania
Planujesz zakup samochodu? Decyzję o wyborze konkretnego modelu warto dobrze przemyśleć. Oferta jest bardzo szeroka. Możesz zdecydować się na nowe auto z salonu, pojazd kilkuletni wciąż „wyglądający jak nowy” lub starszy samochód, którego zaletą jest niższa cena. Co wybrać? Jakie czynniki uwzględnić? A przede wszystkim – jak sfinansować taką inwestycję? Sprawdź!

Najnowsze wpisy