VeloBank wspiera zieloną transformację energetyczną specjalną ofertą EKO-kredytu

28.06.2023

VeloBank kompleksowo wspiera zieloną transformację energetyczną w Polsce. Zaoferował specjalny EKO-kredyt ratalny z atrakcyjnym oprocentowaniem na ekologiczne inwestycje dla klientów indywidualnych, dostępny u partnerów banku oraz na platformie VeloMarket. Sam proces kredytowy jest szybki, prosty i w pełni zdigitalizowany. Można nim sfinansować energooszczędną inwestycję do 75 tys. zł, a spłaty rozłożyć na 10 lat. VeloBank planuje wkrótce rozszerzyć produkt o wyższe kwoty i dłuższe terminy kredytowania.

Nowa oferta VeloBanku efektywnie łączy trzy strony zaangażowane w inwestycje ekologiczne - klienta, sprzedawcę oraz bank, który pomaga je sfinansować. EKO-kredyt pozwala na uzyskanie środków na zakup i montaż urządzeń lub instalacji do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, takich jak panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła, magazyny ciepła, kotły na biomasę. Dodatkowo, można nim sfinansować audyt energetyczny czy pakiet serwisowo-przeglądowy. Kredyt można rozłożyć na 10 lat, a jego oprocentowanie wynosi 10,99%,  prowizja banku 2% (RRSO 12,3%). Maksymalna kwota finansowania to 75 tys. zł. Bank planuje wkrótce rozwinąć ofertę m.in. o zwiększenie dostępnej kwoty do 200 tys. zł i terminu spłaty do 144 miesięcy (12 lat).

VeloBank dołożył też starań, aby kredyt był dostępny dla jak najszerszego grona zainteresowanych zielonymi inwestycjami. W przypadku EKO-kredytu akceptowane jest wiele źródeł dochodów z możliwością łączenia kilku  (w tym np. 500+, dotacji dla rolników). Bank nie wymaga dodatkowych poręczeń lub ubezpieczeń do przyznania środków.

W VeloBanku konsekwentnie realizujemy założenia naszej strategii, której ważnym elementem jest wsparcie finansowania zielonej transformacji energetycznej. Pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych to inwestycja w lepszą przyszłość. Dlatego proponujemy wszystkim chętnym konkretne narzędzia finansowe. W ten sposób, chcemy przekuwać proekologiczne postawy w rzeczywistą zmianę i inspirować tych, którzy dopiero zastanawiają nad inwestycją w zielone rozwiązania. Do tematu wspierania takich wyborów podchodzimy kompleksowo. Niedawno w ramach grupy VeloBank uruchomiliśmy VeloMarket – platformę zakupową, na której klienci łatwo znajdą ekologiczne produkty, w tym także urządzenia OZE, które można od razu wygodnie sfinansować EKO-kredytem. Obalamy tym samym mit, że inwestowanie w zieloną transformację jest trudne. W VeloBanku postaraliśmy się, aby było to maksymalnie szybkie, wygodne i łatwe – wskazuje Bartłomiej Wasiuk, Dyrektor Biura Akwizycji i Rozwoju ESG w VeloBanku.

 

Kompleksowe wsparcie sprzedaży

Przy oferowaniu EKO-kredytu VeloBank współpracuje z partnerami - firmami działającymi w branży OZE, które zajmują się sprzedażą i montażem takich urządzeń. Klienci będą mogli bezpośrednio u nich złożyć wniosek o finansowanie w ramach tych produktów. Oszczędzają dzięki temu czas, bo nie muszą go tracić na szukanie odpowiedniej oferty w banku i samodzielne przechodzenie całego procesu wnioskowania o kredyt.

Aby przyznawanie finansowania było jak najszybsze, proste i wygodne wraz z ofertą EKO-kredytu bank uruchomił dla współpracujących z nim firm specjalną platformę internetową do procesowania i zawierania umów z konsumentami. To serwis dostępny 24h na dobę, wnioski przetwarzane są automatycznie i w pełni cyfrowo, bez marnowania papieru.

Platforma do obsługi wniosków kredytowych, jak i cały proces sprzedaży ze wsparciem EKO-kredytu zostały dokładnie przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby możliwie jak najlepiej dostosować je do specyfiki pracy terenowej handlowców działających w branży OZE. Serwis jest dostępny na urządzeniach mobilnych, w dowolnym miejscu i czasie. Firmy mogą zdalnie przeprocesować wniosek kredytowy, włącznie z podpisaniem umowy. Wypłata środków uzyskanych przez klienta na inwestycję może trafić bezpośrednio na konto sprzedawcy czy instalatora. Wspieramy też naszych eko-partnerów zapewniając im pomoc zespółu ekspertów oraz help desku. Tak jak w przypadku konsumentów, kompleksowo podchodzimy do kwestii współpracy na rzecz popularyzacji ekologicznych rozwiązań i dbamy o każdy szczegół tego procesu – dodaje Bartłomiej Wasiuk.

 

Podstawowe warunki eko-kredytu

 • Oprocentowanie zmienne - 10,99%,
 • Prowizja - 2%,
 • RRSO - 12,3%,
 • Kwota kredytu - od 2 000 do 75 000 zł,
 • Okres kredytowania - do 120 miesięcy,
 • Wiek kredytobiorcy - od 18 do 75 lat (na koniec okresu kredytowania),
 • Akceptowalne źródła dochodu - umowa o pracę, umowa zlecenie/o dzieło, najem/dzierżawa, wolne zawody, emerytura, zasiłek emerytalny, renta, działalność gospodarcza (KPIR, pełna księgowość, ryczałt, karta podatkowa), kontrakt B2B, kontrakt menadżerski/wojskowy/marynarski, działalność rolnicza, powołanie na prezesa/członka zarządu,
 • Warunki kredytu na oświadczenie o dochodach - do kwoty kredytu brutto stanowiącej równowartość 4-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw – 29 722 zł (dane za kwiecień 2023 r.),
 • Brak wymaganych zabezpieczeń - ubezpieczeń, poręczycieli,
 • Weryfikacja realizacji celu finansowania - przekazanie faktury sprzedaży eko-asortymentu i końcowego protokołu odbioru montażu urządzenia,
 • Kanały dystrybucji - EKO-Partnerzy VeloBanku.

 

Udzielenie i wysokość kredytu zależą od wyniku badania i oceny zdolności kredytowej.

Szczegóły oferty: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/eko-kredyt-ratalny.html