Do czego można wykorzystać nowoczesne aplikacje bankowe?

Do czego można wykorzystać nowoczesne aplikacje bankowe?

Aplikacja bankowa na telefon to nie tylko narzędzie, które pozwoli Ci wykonać przelew, czy sprawdzić stan konta. Nowoczesna bankowość mobilna daje dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności. Sprawdź, do czego możesz ją wykorzystać, by ułatwić sobie wykonywanie codziennych zadań.

Nowoczesne aplikacje bankowe, czyli jakie?

Bankowość mobilna to dziś znacznie więcej niż tylko proste narzędzie do wykonywania podstawowych operacji finansowych. To funkcjonalna platforma, która oferuje klientom wiele różnych i niezwykle wygodnych rozwiązań. Nadpłata kredytu, założenie lokaty, opłacenie parkingu, a może zakup podczas podróży? Wszystkie te zadania wykonasz za pomocą jednego narzędzia – Twojej aplikacji bankowej na telefon. Co konkretnie może zaoferować nowoczesna bankowość mobilna?

Podstawową funkcjonalnością aplikacji bankowych są oczywiście kwestie związane z zarządzaniem finansami. Jednak dziś bankowość w telefonie daje znacznie więcej możliwości niż jeszcze kilka lat temu. Wciąż możesz za jej pomocą robić przelewy, płacić BLIK-iem czy sprawdzać swój stan konta. Jednak czeka na Ciebie również wiele dodatkowych funkcji. W swoim telefonie możesz:

 • otworzyć lokatę lub konto oszczędnościowe,
 • wymieniać waluty,
 • kupić ubezpieczenie,
 • złożyć wniosek o kredyt,
 • sprawdzić historię rachunku,
 • zablokować czasowo lub zastrzec na stałe kartę płatniczą,
 • nadpłacić kredyt.

Możesz również ustawić w swojej aplikacji różnego rodzaju zabezpieczenia i metody weryfikacji, np. przelew zlecony w bankowości internetowej zatwierdzisz aytoryzacją mobilną w aplikacji VeloBank. Dzięki powiadomieniom push dowiesz się o każdej operacji na koncie, aby mieć pełną kontrolę nad finansami.

Aplikacje bankowe – nie tylko do obsługi konta

W aplikacjach bankowych na telefon pojawiło się wiele usług, które nie są bezpośrednio związane z obsługą Twojego rachunku. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest możliwość załatwiania spraw urzędowych. Za pomocą aplikacji możesz założyć Profil Zaufany ePUAP, który służy do weryfikacji podczas logowania na stronach urzędów.  Dzięki temu możesz:

 • wystąpić o kartę EKUZ,
 • zarejestrować działalność gospodarczą,
 • złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego,
 • wnioskować o świadczenie z programu Rodzina 800+,
 • złożyć zeznanie podatkowe,
 • mieć dostęp do Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Wszystkie te czynności wykonasz za pomocą telefonu. Nie musisz iść do urzędu – wystarczy aplikacja bankowa i dostęp do Internetu. Oszczędzasz mnóstwo czasu.

Bankowość mobilna – wygoda w codziennym życiu

Aplikacja bankowa na telefon przyda Ci się nie tylko do załatwiania ważnych spraw urzędowych. Za jej pomocą ułatwisz i usprawnisz także wiele codziennych czynności.

 1. Kupno biletu komunikacji miejskiej - aplikacja umożliwia szybki i wygodny zakup biletów na autobus, tramwaj czy pociąg, eliminując potrzebę stania w kolejce do biletomatu.
 2. Opłacenie postoju w strefie parkingowej - dzięki bankowości mobilnej możesz opłacić parking bez konieczności szukania parkometru. To rozwiązanie nie tylko oszczędza czas, ale również sprawia, że proces jest bezproblemowy.
 3. Zarządzanie opłatami za rachunki - usługa Moje Rachunki oferowana w ramach aplikacji bankowej to wygodny sposób na zarządzanie płatnościami za faktury od blisko 1500 dostawców. Umożliwia ona szybkie opłacenie rachunków, centralizację zarządzania wszystkimi opłatami w jednym miejscu oraz otrzymywanie przypomnień o terminach płatności. Dzięki temu łatwiej utrzymać terminowość płatności i zaoszczędzić czas. Wykorzystanie aplikacji bankowej w tych codziennych czynnościach to sposób na zwiększenie wygody i efektywności w zarządzaniu swoimi finansami.
 • możesz kupić bilet komunikacji
 1. W bankowości mobilnej opłacisz postój w strefie parkingowej – wygodnie, bez poszukiwania parkometru.

Usługa Moje Rachunki oferuje wygodne zarządzanie płatnościami za faktury od blisko 1500 dostawców, umożliwiając szybkie opłacanie rachunków przez bankowość mobilną, zarządzanie wszystkimi opłatami w jednym miejscu oraz otrzymywanie przypomnień o terminach płatności, co znacznie ułatwia utrzymanie terminowości płatności i oszczędzanie czasu. Bankowość mobilna daje wiele bardzo przydatnych możliwości, które ułatwiają codzienne życie i zapewniają niebywałą wręcz wygodę. Sprawdź, do czego jeszcze przyda Ci się aplikacja bankowa na telefon.

E-Winiety w aplikacji mobilnej

Aplikacje bankowe pozwolą ci również na wygodniejsze podróżowanie. Od 12 stycznia 2024 roku klienci VeloBanku mogą korzystać z E-Winiet. Aby to zrobić, należy aktywować usługę płatności za autostrady w bankowości mobilnej i dodać w niej konkretny pojazd.

Po zalogowaniu się do aplikacji kliknij „Usługi”, „Transport”, a następnie „Autostrady” i „Zagraniczne”. Po wybraniu odpowiedniej opcji otrzymasz winietę w postaci pliku PDF. Możesz ją wydrukować lub zapisać na telefonie. Na wygenerowanej winiecie znajdują się dane pojazdu oraz okres ważności winiety. Aby skorzystać z tej opcji, należy pobrać aktualną wersję aplikacji mobilnej

Obecnie nie musisz już umieszczać winiety za szybą ani naklejać żadnych naklejek. Po opłaceniu wymaganej kwoty za pomocą aplikacji, dane Twojego pojazdu są zapisywane w systemie. Gdy przejeżdżasz przez płatne odcinki dróg, numery rejestracyjne To samochodu są automatycznie odczytywane przez kamery i weryfikowane. Jeśli kupisz winietę w aplikacji, możesz spokojnie podróżować bez obaw o mandat. W razie kontroliokażesz winietę w formie pliku PDF-a zapisanego w telefonie lub w postaci papierowego wydruku.

VeloBank umożliwia klientom zakup winiet na podróże po Czechach, Słowacji, Słowenii i Węgrzech. Możesz wybrać opcję na 10 lub 30 dni do Czech, Słowacji i Węgier oraz na 7 lub 30 dni na przejazdy po Słowenii.

Aplikacje bankowe na telefon to dziś wszechstronne narzędzia, które umożliwią wykonywanie wielu różnych zadań. Możesz zalogować się do ePUAP, zapłacić za parkowanie, kupić bilet komunikacji miejskiej lub winietę. Bankowość mobilna to wygodne, bezpieczne i niezwykle przydatne rozwiązanie, które możesz wykorzystywać na wiele różnych sposobów.

Nota prawna: Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

 

 

19.01.2024 | VeloBank | 6 minut czytania
Zakupy internetowe są niezwykle popularne – obecnie korzysta z nich wielu konsumentów w każdym wieku. Kupować można bezpośrednio na stronach internetowych sklepów lub na platformach sprzedażowych, oferujących przedmioty nowe i używane. Jak bezpiecznie kupować przez Internet, by nie narazić się na problemy?

Najnowsze wpisy