Zuza Baum i Kacper Dworniczak rozwiną talent dzięki mecenatowi VeloBanku

20.06.2024

Wokalistka i tekściarka Zuza Baum oraz gitarzysta klasyczny Kacper Dworniczak zostali beneficjentami II edycji VeloTalent. Dzięki mecenatowi VeloBanku zrealizują projekty, związane z powstaniem ich autorskich wydawnictw muzycznych. Udział w programie ma pomóc im w rozwinięciu skrzydeł i wspięciu się na kolejne poziomy międzynarodowej kariery. Finalistów wyłoniono spośród 49 prawidłowo przesłanych zgłoszeń.

Duża liczba aplikacji oraz kunszt młodych artystów walczących o udział w II edycji VeloTalent spowodowała, że VeloBank objął mecenatem dwie osoby. 

Zuza Baum to wokalistka, rapująca tekściarka i jednocześnie producentka realizująca nagrania swojego zespołu The Ancimons. Rozwijając się na styku jazzu, soulu i hip-hopu, planuje wydanie płyty. Jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu jazzowego. Urszula Dudziak, przewodnicząca komisji Grand Prix festiwalu Ladies Jazz w Gdyni, określiła Zuzę jako „(...) Nowy Jork w Polsce”.

Kacper Dworniczak to gitarzysta klasyczny, który swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku sześciu lat. W 2019 r. zadebiutował w nowojorskiej Carnegie Hall. Obecnie studiuje na Kunstuniversitat Graz w Austrii w klasie dwóch wybitnych profesorów: Łukasza Kuropaczewskiego i Paolo Pegoraro. W ramach VeloTalentu Kacper chce nagrać wydawnictwo muzyczne „Journeys”. Pozwoli ono lepiej pokazać gitarę klasyczną jako instrument w wyjątkowy sposób przekazujący emocje artysty jego odbiorcom. Kacper zaprezentuje gitarę klasyczną z zupełnie innej strony, zarówno ze względu na różnorodność stylów muzycznych, jak i na technikę gry.

– VeloTalent to program promujący młodych, utalentowanych profesjonalistów w drodze na szczyt kariery, również tej międzynarodowej. Zuza i Kacper, których wyjątkowe talenty chcemy wspierać jako VeloBank, są uosobieniem bliskich nam wartości takich jak pasja, zaangażowanie i pracowitość. Bezkompromisowość rapującej studentki fletu jazzowego, która zdobyła uznanie w oczach Urszuli Dudziak, ikony polskiej muzyki jazzowej oraz gitarzysty klasycznego prezentującego swój talent na deskach Carnegie Hall, zasługują na najwyższe uznanie. Jesteśmy dumni, że będziemy im towarzyszyć  podczas tej wyjątkowej przygody – wskazuje Katarzyna Meissner, Dyrektor Zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu VeloBanku.

Poprzednia edycja VeloTalent, zwieńczona koncertem Aleksandry Świgut w Filharmonii Narodowej, pozwoliła utalentowanej pianistce nagrać swą pierwszą płytę z akompaniamentem orkiestry symfonicznej. Wydawnictwo „Portraits Of Nature” trafiło do wiodących platform streamingowych i na półki popularnych sklepów muzycznych. Artystka przez wiele miesięcy korzystała ze wsparcia promocyjnego VeloBanku, które pomogło w poszerzeniu grona odbiorców jej talentu.

W obecnej edycji głosowanie internautów na swoich faworytów realizujących artystyczne pasje przyciągnęło w ciągu kilku dni na stronę https://www.velobank.pl/velotalent niemal 13 tys. użytkowników. Kolejnym etapem II edycji VeloTalent będzie opracowanie spersonalizowanego pod potrzeby nowych benficjentów harmonogramu szkoleń m.in. z zakresu kreowania wizerunku, wystąpień publicznych, promocji w social media oraz zarządzania finansami.

Grafika_VeloTalent II edycja beneficjenci.jpg [428.03 KB]