VeloBank zaoferuje Bezpieczny kredyt 2% ze zdalnym procesem wnioskowania

30.06.2023

Od 3 lipca br. VeloBank zaoferuje klientom Bezpieczny kredyt 2% w ramach rządowego Programu Pierwsze Mieszkanie. Dzięki zdalnemu procesowi wnioskowania, uzyskanie środków na zakup nieruchomości z dopłatą do rat będzie wyjątkowo proste i wygodne. Podobnie jak w przypadku oferty VeloDom, bank przygotował kredyt „z kanapy”, który wymaga pojawienia się w placówce jedynie w celu podpisania umowy kredytowej.

VeloBank zawarł umowę o współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i będzie w gronie pierwszych banków, które udostępnią klientom Bezpieczny kredyt 2%. Wnioski o udział w programie dopłat do rat kredytu na pierwsze mieszkanie będzie można składać od 3 lipca br. Chętni na własne „M” z dofinansowaniem będą mogli niezwykle łatwo i wygodnie skorzystać z rządowego programu. Wniosek o przyznanie kredytu oraz wszystkie procedury związane z ubieganiem się o środki złożą w VeloBanku zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu.

W VeloBanku mamy najbardziej cyfrowy proces wnioskowania o kredyt na cele mieszkaniowe na polskim rynku. Stawiamy na nowoczesność i wygodę, którą daje zdalny proces wypełniania wniosku oraz spotkania online z doradcą. Tego aktualnie oczekują współcześni klienci, którzy nie chcą tracić czasu na wizyty w placówce i wolą dopełniać formalności przez internet. Tak właśnie jest u nas. Uławiamy drogę do spełniania marzeń o własnym „M”, jednocześnie dbając o najwyższy komfort naszych klientów. Ponadto, w obliczu dużego zainteresowania Bezpiecznym kredytem 2%, szybkość z jaką będzie można złożyć wniosek będzie kluczowa – podkreśla Adrian Adamowicz, Członek Zarządu VeloBanku.

Bezpieczny kredyt 2% dostępny jest w złotych. Można nim sfinansować nie tylko zakup nieruchomości na rynku pierwotnym czy wtórnym, ale również budowę domu połączoną z zakupem działki, dokończenie budowy domu lub budowę domu na własnej niezabudowanej działce. Kwota kredytu hipotecznego w rządowym Programie Pierwsze Mieszkanie to 500 tys. zł lub 600 tys. zł, w przypadku gdy kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub w skład gospodarstwa domowego kredytobiorcy wchodzi co najmniej jedno dziecko. W przypadku, gdy kredyt jest udzielany na dokończenie budowy domu budowanego do tej pory za gotówkę przez kredytobiorcę, kwota ta wynosi 100 tys. zł, w przypadku gdy prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe lub 150 tys. zł, gdy kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub w skład gospodarstwa domowego kredytobiorcy wchodzi co najmniej jedno dziecko.

Oferta skierowana jest do osób, które nie ukończyły 45. roku życia (w przypadku dwóch kredytobiorców przynajmniej jedna osoba musi spełnić ten warunek), nie posiadają innego kredytu hipotecznego, nie posiadają i nie posiadali mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. W Bezpiecznym kredycie 2% minimalny okres kredytowania to 15 lat, a maksymalny wynosi 35 lat. VeloBank rekomenduje jednak, aby okres spłaty kredytu wynosił maksymalnie 25 lat. Przez pierwsze 5 lat stosowane jest stałe oprocentowanie kredytu. Po tym okresie, aby dopłaty mogły być dalej uwzględniane, należy ustalić nowy poziom oprocentowania stałego. W czasie stosowania dopłat rata kredytu naliczana jest według modelu rat malejących. Po zakończeniu stosowania dopłat rata kredytu ulega zmianie na raty równe. Klient może zawnioskować o pozostanie przy spłacie w ratach malejących, a decyzja o ich przyznaniu zależy od zdolności kredytowej.

VeloBank nie pobierze od klientów prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego przy skorzystaniu jednocześnie z ubezpieczenia do kredytu hipotecznego VeloBezpieczny dostępnego w ofercie banku oraz rachunku VeloKonto wraz z dodatkowymi warunkami (wpływ środków w kwocie min. 3 tys. zł z dostępem do bankowości internetowej oraz wyrażoną zgodą na e-korespondencję). VeloBank nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu. Klienci korzystający z oferty Bezpiecznego kredytu 2% w VeloBanku mogą sfinansować do 100% wartości nieruchomości. Wkład własny nie jest wymagany, ale w przypadku jego braku, zostanie objęty gwarancją BGK. Za udzielenie gwarancji klient ponosi koszt prowizji w wysokości 1% od kwoty udzielonej gwarancji. Jeżeli klient ma wkład własny, to zgodnie z przepisami ustawy, wkład ten nie może być wyższy niż 200 tys. zł.

Sam kontakt z nami w sprawie przyznania kredytu jest niezwykle prosty. W dogodnym terminie spotykamy się z klientem na wideorozmowę i omawiamy szczegóły finansowania. Podczas takiego spotkania klient otrzymuje ofertę, może złożyć wniosek i przekazać nam wszystkie dokumenty. Po weryfikacji decyzja o przyznaniu środków trafia na skrzynkę e-mailową wnioskującego. Z przyszłym właścicielem mieszkania lub domu widzimy się w naszej placówce dopiero na podpisanie umowy kredytowej. Dzięki temu cały proces można dostosować pod swoje możliwości czasowe, bez potrzeby zbędnych dojazdów na spotkania – dodaje Anna Rek-Dębicka, Dyrektor Biura Kredytów Hipotecznych w VeloBanku.

VeloBank udostępnia także na swojej stronie internetowej narzędzie do obliczania szacunkowej raty kredytu, co umożliwia poznanie jego całkowitego kosztu oraz zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o produkcie. Kalkulator obejmuje również ofertę w ramach Bezpiecznego kredytu 2%.

Szczegóły oferty i informacje o całkowitym koszcie Bezpiecznego kredytu 2%: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/bezpieczny-kredyt.html.