VeloBank z tytułem Solidnego Pracodawcy 2023

29.09.2023

VeloBank dołączył do grona firm wyróżnionych certyfikatem Solidny Pracodawca 2023. Uznanie zyskały realne szanse rozwoju w strukturach organizacji, najlepsze warunki socjalne oraz dobre opinie na temat przedsiębiorstwa. Bank doceniono za dopracowaną politykę personalną uwzględniającą aspekty ochrony środowiska, a także za szereg inicjatyw z obszaru CSR. Jako Solidny Pracodawca VeloBank oferuje pracownikom atrakcyjne programy rozwojowe, zrównoważone warunki pracy uwzględniające work-life balance, a także wsparcie aktywności związanych ze zdrowym trybem życia i rekreacją w sportowym stylu.

– Solidny Pracodawca 2023 to kolejny tytuł, który znalazł się w naszym portfolio jako pracodawcy. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy zdobyliśmy wyróżnienia Friendly Workplace 2023 oraz Best Quality Employer 2023. To dla nas ogromna duma i potwierdzenie zaangażowania, jakie wkładamy jako VeloBank w tworzenie atrakcyjnego miejsca pracy w sektorze finansów. Wiemy, że im lepiej pracuje się zespołowi, tym lepiej funkcjonujemy jako organizacja. Dbamy więc o to, aby pracownicy mogli się rozwijać. Chcemy przyciągać tym talenty – ekspertów w swoich dziedzinach, którzy chcą realizować się w środowisku premiującym zaangażowanie, wzajemny szacunek oraz troskę o środowisko naturalne – wskazuje Katarzyna Mikulska, dyrektorka zarządzająca Obszarem Human Resources w VeloBanku.

Solidny Pracodawca 2023 to wyróżnienie przyznawane przez wydawcę popularnych dodatków prasowych poruszających tematykę biznesową dostępnych na łamach Dziennika Gazety Prawnej czy magazynu Personel i Zarządzanie.  Firmy wyróżnione tym tytułem oceniane są w obszarach związanych z rozwojem talentów, kulturą organizacyjną, polityką socjalną, warunkami płacowymi oraz na podstawie rekomendacji zewnętrznych instytucji zajmujących się tematyką HR.

VeloBank, oprócz troski o wellbeing i komfortowe środowisko pracy, wyraźnie akcentuje swoją ofertę rozwojową. Wśród niej znaleźć można programy szkoleniowe, które oferuje pracownikom wewnętrzna platforma ROZWOJOWNIA oraz Program SMART, który wspiera dzielenie się wiedzą i budowę organizacji uczącej się. W ofercie bank posiada również programy rozwoju zawodowego, takie jak Menedżer na START. Pracownicy korzystają też ze specjalnej platformy Mindgram wspierającej odporność psychiczną i samorozwój.

Wyróżniony tytułem Solidnego Pracodawcy 2023 VeloBank to innowacyjna instytucja finansowa o ogólnopolskiej sieci sprzedaży, w której pracuje ponad 3000 osób o średniej wieku wynoszącej 38 lat. W gronie pracowników znajduje się 37% osób reprezentujących obsługę klienta, 7% poświęca uwagę analizie potrzeb oraz światowych trendów w produktach bankowych, a aż 15% zespołu obsługuje zagadnienia cyfrowych technologii, które stanowią DNA banku.

Więcej informacji o nagrodzie Solidny Pracodawca Roku dostępne na www.solidnypracodawca.pl.

 

VeloBank_Solidny Pracodawca.jpg [529.93 KB]