VeloBank z sześcioma nominacjami do finansowego Oskara

23.10.2023

VeloBank zakwalifikował się do finału w aż sześciu kategoriach prestiżowego konkursu Banking Tech Awards 2023. Zwinnie rozwijający się dzięki technologii bank doceniono za nową aplikację mobilną i system CRM. Jurorzy wyróżnili też zespół IT i prezesa banku oraz zieloną platformę e-commerce grupy kapitałowej VeloBanku - VeloMarket. VeloBank znalazł się także w gronie najlepszych nowopowstałych marek bankowych. Wyniki tegorocznej edycji Banking Tech Awards zostaną ogłoszone podczas gali 30 listopada br. w Londynie.

 VeloBank od początku swojego istnienia przywiązuje ogromną wagę do cyfryzacji i technologii. Na drodze do zostania pierwszym fintechem wśród banków intensywnie rozwija swoje usługi i produkty, opierając je o najnowocześniejsze rozwiązania IT. Zaangażowanie banku w tej sferze doceniła kapituła Banking Tech Awards. VeloBank został zakwalifikowany do ścisłego finału konkursu jako jedyny polski bank w aż sześciu kategoriach. W obszarze narzędzi cyfrowej bankowości wyróżniono aplikację mobilną dla klientów (Best Tech Overhaul – Front Office), system CRM (Best Use of Data) oraz inicjatywę platformy zakupowej VeloMarket.pl (Top Innovation – Beyond Banking), stworzonej w ramach grupy kapitałowej VeloBanku.

Uznanie ekspertów oceniających zgłoszenia konkursowe w kategorii Best Newcomer Banking Brand zdobył także proces powstania marki VeloBanku, zrealizowany w ramach rekordowo szybkiego procesu rebrandingu, wdrożonego w zaledwie 5. tygodni.

Kapituła Banking Tech Awards 2023 wyróżniła również osoby stojące za technologiczną przemianą banku. Do finału rywalizacji dostał się zespół IT kierowany przez Przemysława Kocha (Tech Team of the Year), a wśród nominowanych w kategorii technologicznego lidera (Tech Leadership) znalazł się prezes zarządu VeloBanku, Adam Marciniak.

Bycie w cyfrowej awangardzie bankowości tkwi w DNA marki VeloBank, którą powołaliśmy do życia w bardzo krótkim czasie. Mamy za sobą blisko rok intensywnej pracy nad technologiczną i produktową transformacją naszego banku. Tak duża liczba nominacji do finału Banking Tech Awards 2023 to dowód na to, że wyróżniliśmy się jako innowacyjna instytucja na rynku finansowym nie tylko w Polsce, ale i w skali globalnej. Cieszymy się, że doceniono zarówno same wdrożone przez nas narzędzia, proces powstawania nowej marki na trudnym i konkurencyjnym rynku, jak i zespół, który odpowiada za obszar zwinnej digitalizacji VeloBanku. To pokazuje, jak wiele osiągnęliśmy w rok od rozpoczęcia działalności i jak duży mamy potencjał – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.

Konkurs Banking Tech Awards 2023 organizowany jest już po raz 24. przez redakcję renomowanego portalu branżowego FinTech Futures. Historia wydawnictwa sięga 1983 roku, kiedy to powstał Banking Technology, londyński magazyn prasowy. Od tego czasu firma stała się jednym z największych międzynarodowych domów mediowych działających w internecie i prasie, obsługujących globalną bankowość i branżę fintech. Wśród nominowanych są takie marki jak J.P. Morgan, Deutsche Bank czy HSBC.

Więcej o konkursie tutaj: https://informaconnect.com/banking-tech-awards/the-shortlist/

Banking Tech Awards_grafika.png [211.95 KB]