VeloBank z nagrodą Złotej e‑Tarczy

03.10.2023

21 września br. podczas XXIX Forum Teleinformatyki VeloBank został wyróżniony nagrodą Złotej e‑Tarczy za swoją niezawodność, skuteczność oraz efektywność wsparcia transformacji energetycznej. Bank, jako instytucja działająca w oparciu o idee ESG, kładzie duży nacisk, aby wdrażane usługi były neutralne dla środowiska. Jednocześnie dba o edukację klientów, pomagając im w procesie transformacji energetycznej.

VeloBank z nagrodą Złotej e-Tarczy.jpeg [664.09 KB]

Forum Teleinformatyki to jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w polskiej branży informatycznej. Tradycyjnie gromadzi ono najlepszych specjalistów i praktyków zaangażowanych w modernizację Polski. Podczas Forum Teleinformatyki omawiane są najaktualniejsze kwestie związane z wykorzystaniem informatyki w administracji i gospodarce, odzwierciedlając rozwój polskiego rynku IT.

– Świat Bardziej Velo to świat, który budujemy w sposób jak najbardziej ekologiczny i odpowiedzialny społecznie. Chcemy pokazać, że dobre wybory po prostu się opłacają. Na co dzień charakteryzuje nas zwinność i praca w trybie eXtreme Agile, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko reagować na zmieniające się potrzeby. Budujemy usługi i wykorzystujemy nowoczesne technologie w taki sposób, żeby pomagać klientom w codzienności, edukując jednocześnie, że można oszczędzać czas i pieniądze w sposób bardziej ekologiczny – podkreśla Przemysław Koch, członek zarządu ds. operacji IT w VeloBank.

Rada programowa Forum Teleinformatyki wysoko oceniła wykorzystanie przez VeloBank nowoczesnych technologii, które ułatwiają klientom korzystanie z bankowości elektronicznej, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu cyberbezpieczeństwa.

Naszym celem jest stworzenie partnerstwa z klientami. Dlatego opieramy działania na transparentnych zasadach, a każdy produkt tworzymy w duchu security by design. To oznacza, że sprawdzamy wszystko pod kątem odporności na potencjalne ataki cyberprzestępców – dodaje Przemysław Koch z VeloBanku.

W ciągu ostatnich 10 miesięcy VeloBank wprowadził na rynek szereg "zielonych" usług. Na szczególną uwagę zasługuje VeloMarket, który powstał w ramach Grupy kapitałowej VeloBank. Jest to internetowy sklep oferujący wyselekcjonowane, certyfikowane produkty, które pomagają w dbaniu o zdrowie i środowisko.