VeloBank wydał płytę „Portraits of Nature” Aleksandry Świgut w ramach programu VeloTalent

26.10.2023

„Portraits of Nature” to tytuł płyty z muzyką Edvarda Griega i Fryderyka Chopina wydanej w ramach pilotażowej edycji programu VeloTalent, który promuje młodych, utalentowanych profesjonalistów w drodze na szczyt międzynarodowej kariery. Wydawnictwo zawiera utwory wykonane przez pianistkę Aleksandrę Świgut, pierwszą beneficjentkę projektu oraz Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej pod batutą Michała Klauzy. Płyta, objęta patronatem RMF Classic i TVP Kultura, dostępna jest bezpłatnie w serwisach streamingowych i kanałach cyfrowych banku.

Koncert fortepianowy a-moll Edvarda Griega oraz wybrane utwory Fryderyka Chopina skomponowane w latach 1810-1849 zarejestrowano latem tego roku w Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Wydane przez Orphée Classics nagranie to owoc pierwszej edycji programu VeloTalent. Oprócz wsparcia finansowego i organizacyjnego przy produkcji płyty, utytułowana pianistka zyskała w ramach mecenatu VeloBanku dostęp do szkoleń z wystąpień publicznych, budowania wizerunku, obecności w social mediach oraz zarządzania finansami. Taki właśnie cel przyświeca VeloTalent – program ma pomóc młodym, utalentowanym profesjonalistom w rozwinięciu skrzydeł i wspięciu się na kolejne poziomy kariery.

– Realizując cele zrównoważonego rozwoju troszczymy się nie tylko o ekologię, ale również o społeczny wymiar działań. W Świecie Bardziej Velo ważne miejsce zajmuje promocja zaangażowania i pracowitości na drodze do realizacji marzeń. VeloTalent to interdyscyplinarny program mecenatu, w którym udzielamy wsparcia finansowego oraz merytorycznego młodym, utytułowanym przedstawicielom kultury, nauki i sportu. Wydanie płyty „Portraits of Nature” Aleksandry Świgut to kamień milowy jego pierwszej edycji. Wierzę, że nasze wszechstronne działania przyczynią się do dynamicznego rozwoju kariery Oli oraz przypomną o znaczeniu edukacji muzycznej – podkreśla Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.  

Celem VeloTalent oprócz wsparcia pojedynczych, wybitnie utalentowanych jednostek jest promocja zaangażowania oraz odwagi w realizacji marzeń przez osoby z młodego pokolenia. Bank chce w ten sposób zachęcać do rozwijania pasji i wiary we własne możliwości.

– „Portraits of Nature” z repertuarem moich ulubionych twórców, to nie tylko spełnienie marzeń oraz radość dla rodziny oraz mentorów, którzy wspierali mnie od wielu lat. Profesjonalnie przygotowane wydawnictwo muzyczne dostępne dla każdego to również ukłon w stronę wszystkich, którzy angażują się w promocję kultury. Chodzi tu o instytucje takie jak VeloBank, ale też środowisko akademickie, dzięki któremu osiągnęłam tak wiele i w pracę którego jestem zaangażowana jako wykładowczyni – zaznacza Aleksandra Świgut, pianistka, pierwsza beneficjentka VeloTalent.

 

„Portraits of Nature” można posłuchać na kanałach cyfrowych udostępnionych na stronie: https://www.velobank.pl/velotalent.

 

Aleksandra Świgut_VeloTalent.jpg [1.36 MB]