VeloBank startuje z II edycją programu VeloTalent

11.12.2023

VeloBank ogłasza drugą edycję programu VeloTalent, którego celem jest wsparcie wybitnie utalentowanych przedstawicieli kultury, nauki i sportu. W pierwszej odsłonie bank docenił  muzykę klasyczną. W październiku br. ukazała się płyta młodej pianistki Aleksandry Świgut „Portraits of Nature”. Było to ukoronowanie współpracy artystki i ekspertów zaproszonych przez VeloBank do zaangażowania się w rozwój jej kariery. Regulamin i szczegóły naboru do II edycji programu zostaną ogłoszone wkrótce. Dziś uchylamy rąbka tajemnicy. O przyznaniu mecenatu VeloBanku zdecydują dotychczasowe osiągnięcia beneficjentów, rokowania na przyszłość oraz wysiłek włożony w działania mające na celu inspirowanie innych do realizacji pasji i spełniania marzeń.  

VeloTalent to długoterminowy program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, skupiający się na wszechstronnym wsparciu i promocji wyjątkowo uzdolnionych osób. Efektem pierwszej edycji programu jest płyta z repertuarem Edvarda Griega oraz Fryderyka Chopina. Wykonanie pianistki zostało zarejestrowane w Cavatina Hall w Bielsko-Białej, z udziałem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, pod kierownictwem maestro Michała Klauzy. Co ważne, przez kilka miesięcy sztab ekspertów zaproszonych przez VeloBank nie tylko zrealizował nagranie i zatroszczył się o dystrybucję oraz promocję płyty, ale też otoczył pierwszą beneficjentkę programu kompleksową opieką mentoringową. Aleksandra Świgut odbyła szkolenia i kursy z zakresu budowania wizerunku, wystąpień publicznych, prowadzenia komunikacji w social media, czy zarządzania finansami.

Druga edycja programu VeloTalent ruszy w pierwszym kwartale 2024 roku. Będzie otwarta na każdego, kto z pasją i zaangażowaniem rozwija swoje zainteresowania i ma na swoim koncie ponadprzeciętne sukcesy.

– Po sukcesie pierwszej edycji programu VeloTalent z radością możemy ogłosić, że prace nad drugą odsłoną mają się ku końcowi. Niedługo po Nowym Roku zaprosimy młodych profesjonalistów reprezentujących naukę, sport i kulturę do aplikowania. Tym razem o wyborze beneficjentów zdecyduje nie tylko ich zaangażowanie i unikatowe umiejętności, ale też praca jaką wykonują, by inspirować innych do rozwijania pasji. Jako bank uniwersalny, stawiający na innowacyjność, chcemy docenić tych, którzy ciężko pracują, ale i kreatywnie wykorzystują nowe technologie do promowania życiowej pasji - podkreśla Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.  

Program wpisuje się idealnie w strategię tworzenia Świata Bardziej Velo, którego celem jest promowanie pozytywnych wartości. W jego ramach VeloBank udziela niezbędnego wsparcia osobom, które wykazują się niezwykłym talentem, budzą podziw i nieustannie podnoszą poprzeczkę w świecie kultury, nauki i sportu.  

To też sposób banku na pokazanie, że synergia biznesu i kultury jest nie tylko możliwa, ale konieczna. VeloBank jako instytucja skupiona na dążeniu do innowacji, pokazuje, że jednocześnie można być wrażliwym na inne dziedziny życia, a skrojony na miarę mecenat jest dźwignią dla aspiracji i ciężkiej pracy wyjątkowo uzdolnionych osób.

Więcej informacji dostępnych jest na: https://www.velobank.pl/velotalent