VeloBank sponsorem tytularnym wyścigów kolarskich VeloBank VIA Dolny Śląsk

21.03.2023

VeloBank podjął współpracę ze Ślęża Sobótka Bike Academy, stowarzyszeniem kultury fizycznej i sportu, organizatorem największego cyklu kolarskich wyścigów szosowych dla amatorów i kolarzy masters VIA Dolny Śląsk. Bank został głównym i tytularnym sponsorem tegorocznej edycji tego wydarzenia. Objęcie patronatem VeloBank VIA Dolny Śląsk to element realizacji strategii VeloBank, która zakłada angażowanie się w inicjatywy bliskie wartościom klientów oraz ideę fair play.

Rozgrywany na terenie województwa dolnośląskiego cykl dziesięciu wyścigów kolarskich jest największą tego typu imprezą sportową w kraju. Każdego roku wydarzenie to przyciąga tysiące uczestników. Amatorzy kolarstwa mają do wyboru dwa dystanse – krótszy, dla mniej zaawansowanych, o długości 30-50 km, oraz dłuższy, dla bardziej wprawionych, o długości 80-100 km. Dodatkowo, w tegorocznej edycji dla uczestników przygotowano wyścigi płaskie, górskie oraz prowadzone w terenie pofałdowanym. Zaplanowano również dwie jazdy indywidualne na czas – jedna na podjeździe z Kowar na przełęcz Okraj, a druga płaska w Gminie Zawonia. Oprócz klasyfikacji indywidualnych, odbędą się również klasyfikacje drużynowe, które co roku cieszą się dużą popularnością.                           

– Biorąc pod uwagę, że velo to kluczowy składnik naszej nazwy, który kojarzy się z dynamiką i prędkością, objęcie patronatem największej tego typu imprezy w Polsce było dla nas oczywiste. Zwłaszcza, że nie chodzi wyłącznie o nazwę, ale też ideę. Nasza strategia zakłada bycie blisko wartości naszych klientów, a jednymi z nich są dbanie o zdrowie oraz aktywność fizyczną. Ważne jest dla nas również wspieranie idei fair play, która czerpie swoją siłę z pięknych gestów – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.  

Zapisy na cykl wyścigów kolarskich ruszyły 20 marca br., a wydarzenie potrwa od kwietnia do października. Całość spięta jest klamrą klasyfikacji generalnej. Podczas wielkiego finału, który odbędzie się w Sobótce, na podium znajdzie się ponad 250 uczestników, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajmowali czołowe lokaty przez cały rok.

Bardzo nas cieszy, że VeloBank jako główny sponsor największego cyklu wyścigów kolarskich dla amatorów w Polsce, będzie razem z nami promował piękny sport, jakim jest kolarstwo szosowe. Współpraca ta pozwoli nam zarówno na kolejny krok w zakresie organizacyjnym, jak również w promocji naszej inicjatywy. Liczymy, że dzięki partnerstwu z VeloBankiem jeszcze lepiej będziemy mogli propagować idee zdrowego trybu życia, sportowej rywalizacji oraz zasad fair play – mówi Bartosz Huzarski z Ślęża Sobótka Bike Academy.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na: https://viadolnyslask.pl/

VeloBank Via Dolny Ślask 2023_20230321145958.jpg [22.18 KB]