VeloBank jednym z najlepszych pracodawców w Polsce

31.07.2023

VeloBank dołączył do grona najlepszych pracodawców w Polsce. Został wyróżniony przez Kapitułę Certyfikacji Krajowej godłem Best Quality Employer 2023. Tytuł przyznawany jest firmom, które przestrzegają dobrych praktyk w polityce zatrudniania, efektywnie zarządzają zasobami ludzkimi oraz pielęgnują kulturę organizacyjną i dobrą atmosferę w pracy.

W naszych relacjach z pracownikami postawiliśmy mocny akcent na motywowanie i wspieranie ich w zdobywaniu nowych umiejętności oraz wymianę doświadczeń między działami. Za każdym sukcesem stoją bowiem konkretni ludzie – ich wysiłek i ambicje, współpraca. Dlatego przywiązujemy ogromną wagę do komfortu pracy i dbamy, aby nasz zespół czuł się spełniony i doceniony. Wyróżnienia, które otrzymujemy, to dla nas potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku. Konsekwentnie budujemy silną markę pracodawcy, a tym samym przyciągamy najlepszych specjalistów, którzy wspierają nas w tworzeniu nowej jakości na rynku bankowym – mówi Katarzyna Mikulska, dyrektorka zarządzająca Obszarem Human Resources w VeloBanku.

Wyróżnienie Best Quality Employer 2023 to certyfikat przyznawany firmom, które pozytywnie wyróżniają się jako pracodawca na polskim rynku. Kryteria oceny to m.in.: stosowanie najlepszych praktyk w polityce zatrudnienia, efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi oraz zapewnianie stabilności pracy. Kapituła Certyfikacji Krajowej zwraca także uwagę na to, czy dana instytucja wspiera rozwój, wymianę wiedzy i zdobywanie nowych kompetencji przez pracowników. Dużą wartość w jej oczach stanowi też umożliwianie zatrudnionym samorealizacji poprzez udział w ciekawych i unikalnych projektach. W procesie certyfikacji oceniana jest także dbałość o równowagę pomiędzy pracą a życiem osobistym oraz kultura organizacyjna i atmosfera w firmie.

Przyznając nagrodę Kapituła Certyfikacji Krajowej doceniła konsekwentne zaangażowanie VeloBanku w rozwój i edukację swoich pracowników oraz zapewnianie im różnorodnych programów szkoleniowych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Uznanie w jej oczach zyskało także to, że bank inwestuje w podnoszenie kompetencji zawodowych i umiejętności przywódczych zespołu. Dba przy tym o work-life balance i przyjazną atmosferę, która sprzyja współpracy i utrzymaniu wysokiej motywacji. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły autorskie programy banku: SMART, Menedżer na START, Ścieżki Sukcesów, platforma wiedzy "ROZWOJOWNIA" czy też współpraca z platformą Mindgram, która wspiera odporność psychologiczną i samorozwój.

Dynamiczny rozwój banku widać także po zatrudnieniu, które obejmuje łącznie 2,8 tys. osób. VeloBank sukcesywnie rozwija też swoją sieć placówek, obecnie posiada 76 oddziałów własnych, w tym 9 oddziałów bezgotówkowych i 8 oddziałów bankowości prywatnej oraz 82 punkty partnerskie.

Best Quality Employer 2023 to już drugi certyfikat, którym bank został wyróżniony jako atrakcyjny pracodawca na polskim rynku. W lipcu br. VeloBank uzyskał prestiżowy tytuł "Friendly Workplace 2023”, przyznawany przez redakcję MarkaPracodawcy.pl, za stworzenie wyjątkowego miejsca pracy, z nowoczesnym modelem kultury organizacyjnej i wysokimi standardami komunikacji.

 

Nagroda Best Quality Employer dla VeloBanku.jpg [403.00 KB]