Klienci VeloBanku włączyli VeloKomfort. 93 proc. chwali rozłożenie rachunków za gaz na stałe spłaty

27.10.2023

Rozpoczynający się wraz z nadejściem jesieni sezon grzewczy, przywołuje temat wahających się cen gazu. Z pomocą klientom ogrzewającym dom tą metodą przychodzi VeloBank, który dzięki darmowemu kredytowi odnawialnemu VeloKomfort umożliwia rozłożenie płatności za błękitne paliwo na stałe spłaty w ciągu roku. To pierwsza na polskim rynku inicjatywa oparta o współpracę banku i dostawcy gazu, która pomaga zachować równowagę finansową ich klientom. Badanie przeprowadzone na jego użytkownikach pokazuje, że 93 proc. konsumentów jest z niego zadowolonych, a 97 proc. umożliwiło lepsze zarządzanie budżetem w sezonie zimowym.

W związku ze zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym, wielu Polaków staje przed corocznym wyzwaniem - jak zaplanować swój budżet, aby móc opłacić wyższe rachunki za ogrzewanie? Z myślą o tej potrzebie VeloBank na początku br. uruchomił specjalny produkt – VeloKomfort, pomagający zapewnić przewidywalność wydatków związanych z fakturami za błękitne paliwo u największego jego dostawcy w Polsce. To nieoprocentowany kredyt odnawialny (RRSO 0%), który pozwala spłacać równe raty za faktury gazowe w ciągu 12 miesięcy. Korzystający z tego rozwiązania nie muszą przejmować się wahaniami wysokości faktur i pilnowaniem terminów ich zapłaty, ponieważ rachunki w usłudze „opłacają się same” – automatycznie każdego miesiąca bank pobiera określoną umową kwotę z konta i przekazuje ją do dostawcy gazu. Przewidywalność co do wysokości comiesięcznych kosztów ułatwia planowanie domowego budżetu, bez zmartwień o to, jaka liczba pojawi się na kolejnym rachunku.

Przed nami drugi już sezon grzewczy, podczas którego nasi klienci będą mogli skorzystać z nowatorskiego produktu jakim jest VeloKomfort. Jeśli założymy, że roczny koszt ogrzania domu piecem gazowym to ok. 4500 zł, to w zimie rachunki za dwa miesiące mogą wynosić po 1500 zł, a w lecie, np. 300 zł. Pierwszy sezon z VeloKomfortem pokazał, że pozwala on ustabilizować miesięczne wydatki. W tym sezonie obserwujemy już wzmożone zainteresowanie takim rozwiązaniem. Przeprowadziliśmy też badanie satysfakcji użytkowników programu. Klienci cieszą się, że bez dodatkowych opłat lepiej zapanowali nad swoim budżetem – wskazuje Joanna Jaworska, Dyrektor Departamentu Kredytów Detalicznych z VeloBanku.

VeloKomfort – użytkownicy chwalą stabilność i wygodę

Nie martwię się opłatami, wszystko załatwia za mnie bank, mam jedną stałą spłatę w skali miesiąca i problem z głowy” – wskazał jeden z użytkowników VeloKomfort w ankiecie. Gdyby nie VeloKomfort, miałbym/abym trudności z opłaceniem wysokich rachunków – zadeklarowało 43 proc. ankietowanych. Wśród tych osób najczęściej wskazywanymi prawdopodobnymi konsekwencjami braku wyrównania opłat za gaz były: konieczność rezygnacji z ważnych wydatków (jak np. remont, naprawa auta) oraz opóźnienie w regulowaniu rachunków i widmo zadłużenia.

W badaniu satysfakcji klientów aż 97 proc. z nich przyznało, że skorzystanie z VeloKomfortu pomogło im lepiej zarządzać budżetem domowym w trakcie sezonu grzewczego. Już dziś 63 proc. deklaruje, że będzie kontynuowało udział w programie, a 30 proc. rozpatruje taką możliwość: „chętnie skorzystam z usługi w kolejnym roku, oferta jest bezpłatna, to mi odpowiada” – podkreśla jeden z uczestników ankiety.

Włącz VeloKomfort

Wygodny, darmowy kredyt stabilizujący płatności za gaz dostępny jest dla klientów indywidualnych, którzy używają gazu do ogrzania gospodarstw domowych i mają umowę z PGNiG Obrót Detaliczny od co najmniej 12 miesięcy oraz otworzą rachunek osobisty w VeloBanku lub już z niego korzystają. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, a środki przeznaczone na płatności związane z rachunkami gazowymi są nieoprocentowane. „Nie muszę się już stresować rachunkami za gaz” – wskazują użytkownicy VeloKomfort, który chcą skorzystać z tego rozwiązania w kolejnym sezonie grzewczym.

Nota prawna: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%, całkowita kwota kredytu odnawialnego 2781 zł, całkowita kwota do zapłaty 2781 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 0 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 0 zł, opłata za prowadzenie konta w okresie kredytowania 0 zł), okres kredytowania 12 miesięcy. Kalkulacja została dokonana na dzień 19.09.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Metodologia badania: Badanie zostało wykonane we wrześniu 2023 r. Brało w nim udział 30 klientów VeloBanku, którzy posiadali lub posiadają umowę o kredyt odnawialny VeloKomfort.

Więcej o szczegółach oferty VeloKomfort: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/velokomfort.html.

VeloKomfort_grafika.png [1.32 MB]