Klienci VeloBanku sadzą las. Rośnie w nim już dwa razy więcej drzew niż w Łazienkach Królewskich

05.06.2024

Przypadający 5. czerwca Dzień Ochrony Środowiska klienci VeloBanku świętują posadzeniem lasu o powierzchni ponad 2 hektarów dzięki ich zaangażowaniu w akcję „Sadzimy razem #VeloLas”. Każdy z klientów, który zdecydował się otworzyć konto uwierzytelniając się aplikacją mObywatel, dostał cyfrowy certyfikat potwierdzający zasadzenie drzewa. W ten sposób VeloBank ufundował ponad 20 tys. sadzonek różnych gatunków drzew. Powstały w ciągu jednego roku prowadzenia akcji las ma już dziś dwa razy więcej drzew niż rośnie w Łazienkach Królewskich.

Świadomi konieczności dbania o stan naszej planety klienci VeloBanku chętnie włączają się do mającej już rok akcji „Sadzimy razem #VeloLas”. Inicjatywę uruchomiono w 2023 roku, w Dzień Ochrony Środowiska. Polega na sadzeniu drzew w zamian za założenie rachunku bankowego w kanałach zdalnych z użyciem uwierzytelnienia za pomocą aplikacji mObywatel. W ten sposób, w ciągu 12 miesięcy, VeloBank sfinansował w imieniu swoich klientów posadzenie ponad 20 tys. sadzonek, które zajmują powierzchnię ponad 2 hektarów.

– Zauważyliśmy rosnące zainteresowanie Polaków cyfrowym bankowaniem oraz ich troskę o środowisko. Wspólnie z Posadzimy.pl, stworzyliśmy proste zasady, które miały zachęcić do angażowania się w działania korzystne dla samej natury jak i przyszłych pokoleń. Skala tego, co osiągnęliśmy wspólnie z klientami, pokazuje, że nawet najdrobniejsze gesty mają ogromną moc i warto je wspierać oraz promować. Parafrazując: każde drzewo ma znaczenie – podkreśla Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu VeloBanku.

W VeloBanku digitalizacja spotyka się z ekologią. Wśród rosnącej liczby klientów coraz więcej osób zakłada konto z użyciem mObywatela, także dlatego że „sadzą” w ten sposób drzewo. Dziś otwierając VeloKonto można zyskać w ramach promocji „Startuj z VeloKontem” do 60 zł za zalogowanie się do aplikacji mobilnej, a przy spełnieniu warunków dodatkowo nawet 540 zł za zakupy kartą, telefonem lub BLIKIEM. Rachunek osobisty w VeloBanku to 0 zł za jego prowadzenie, wpłaty i wypłaty z bankomatów BLIKIEM, wypłaty w sieci bankomatów Planet Cash w Polsce i całej Unii Europejskiej oraz przelewy w kanałach zdalnych. Tylko 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie z VeloKontem gwarantuje klientom bezpłatną obsługę karty przypisanej do konta, a także wypłaty z innych bankomatów niż Planet Cash na terenie Polski.

VeloBank nagrodzony za troskę o polskie lasy

Dzięki klientom i akcji „Sadzimy razem #VeloLas” bank jest liderem wśród firm biorących udział w akcji. Co więcej, inicjatywa VeloBanku zyskała uznanie kapituły konkursu eDukaty 2024, która nagrodziła #VeloLas jako najlepszą proekologiczną inicjatywę świata bezgotówkowego. W najbliższym czasie VeloBank, celebrując pierwszą rocznicę uruchomienia akcji, wprowadzi w placówkach własnych dodatkowe aktywacje dla klientów oraz pracowników, rozwijające ideę programu. Osoby, które zdecydują się dołączyć do Świata Bardziej Velo dostaną od bankowych doradców fiolki z nasionami umożliwiającymi posianie własnej łąki kwietnej w ogrodzie lub na balkonie. W planach kolejne aktywności, których celem jest włączenie lokalnych społeczności do działań podnoszących jakość środowiska naturalnego.

Informacje o akcji „Sadzimy razem #VeloLas” znajdują się na stronie: https://www.velobank.pl/velodrzewo. Szczegóły promocji „Startuj z VeloKontem” dostępne na stronie: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/velokonto.html.

 

Nota prawna

W promocji „Startuj z VeloKontem” edycja 1/2024 możesz zyskać: 60 zł Nagrody na start i 5% Zwrotu za zakupy kartą lub BLIKIEM – do 60 zł w ciągu każdego kolejnego z 9 miesięcy po miesiącu aktywacji VeloKonta, łącznie do 540 zł. Nagrody wypłacimy na VeloSkarbonkę.

Aby przystąpić do promocji, do 31.07.2024 r. otwórz VeloKonto, jeśli nie miałeś/aś u nas konta od 31.12.2022 r. Aby otrzymać Nagrodę na start, musisz mieć VeloSkarbonkę, aktywne zgody marketingowe, a następnie zalogować się do bankowości mobilnej w ciągu 14 dni od aktywacji VeloKonta. Aby otrzymać Zwroty za zakupy, musisz mieć VeloSkarbonkę, aktywne zgody marketingowe i zasilać konto wpływem min. 2 tys. zł w każdym z 8 kolejnych miesięcy po miesiącu aktywacji VeloKonta. Nie wypłacimy zwrotu za Przelewy na telefon BLIK oraz zasilenia kont na innych platformach płatniczych (transakcje wykonane w punktach o następujących kodach MCC: 4829 – określającym internetowe przekazy pieniężne, 6012 – określającym instytucje finansowe - towary i usługi).

Grafika_Rok akcji #VeloLas.jpg [178.53 KB]