Klienci VeloBanku podpiszą umowę kredytu samochodowego całkowicie zdalnie. Bank rozpoczął współpracę z Autenti

16.06.2023

VeloBank rozpoczął współpracę z Autenti, w ramach której klienci indywidualni i firmowi podpiszą umowę na sfinansowanie zakupu samochodu kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Cały proces przebiega zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu. W następnym kroku bank, wspólnie z Autenti, rozszerzy możliwość zdalnego podpisywania dokumentów na inne rodzaje umów.

– W VeloBanku ważna jest dla nas cyfrowa dostępność naszych produktów i usług. Wprowadzane rozwiązania pomagają klientom zarówno zaoszczędzić czas, jak i cieszyć się wygodą i swobodą w zarządzaniu swoimi finansami. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z pewnym i sprawdzonym partnerem, jakim jest Autenti. Elektroniczne podpisywanie dokumentów dla kredytu na samochód to dopiero początek. Będziemy sukcesywnie rozszerzać tę możliwość dla innego typu umów kredytowych, realizując tym samym naszą obietnicę ułatwiania codziennych finansów i zaspokajania potrzeb naszych klientów – podkreśla Joanna Jaworska, Dyrektor Departamentu Kredytów Detalicznych z VeloBanku.

Współpraca z Autenti wpisuje się w strategię VeloBanku, która zakłada tworzenie banku uniwersalnego, gdzie klienci otrzymują nowoczesne i wygodne produkty finansowe. Partnerstwo umożliwia indywidualnym i firmowym użytkownikom banku bezpieczną autoryzację dokumentów i zawieranie umów przez internet. Umowę podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym bez wychodzenia z domu. Klienci chcący skorzystać z takiej możliwości przechodzą wideoweryfikację w celu wydania certyfikatu kwalifikowanego podpisu elektronicznego w Autenti, który jest ważny jeden miesiąc.

– Wprowadzenie innowacyjnej usługi elektronicznego podpisywania umów na kredyty samochodowe podkreśla zaangażowanie VeloBanku w dostarczenie wygodnych i nowoczesnych produktów finansowych ich klientom. Jesteśmy przekonani, że troska o środowisko naturalne i rezygnacja z papieru pozytywnie wpływa na wizerunek naszych partnerów – mówi Łukasz Zakrzewski, Corporate Sales Team Lead w Autenti. – Współpraca z VeloBankiem wpisuje się w naszą misję: dostarczanie klientom cyfrowych narzędzi, które pozwalają prowadzić procesy biznesowe w bezpieczny, szybki i ekologiczny sposób. Cieszymy się na perspektywy dalszej współpracy – dodaje.