Firmę i konto w VeloBanku założysz bez wychodzenia z domu

24.04.2024

Średnio 30 proc. polskiego PKB generują mikroprzedsiębiorcy. Każdego dnia swoją przygodę z biznesem rozpoczyna w naszym kraju ok. 1000 nowych firm. Ich założyciele muszą odnaleźć się w gąszczu procedur i przepisów związanych z prowadzeniem działalności. Dla tych, którzy chcą tej wiosny zrealizować marzenia o własnym biznesie VeloBank proponuje wygodne rozwiązanie. Już teraz w jego kanałach zdalnych w kilka kliknięć można zarejestrować firmę i otworzyć dla niej nowe konto bankowe.

Zgodnie z danymi Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w Polsce w styczniu i lutym 2024 roku otwierało się ok. 1000 podmiotów gospodarczych dziennie. Esencją rodzimej przedsiębiorczości są mikrofirmy, które stanowią 97,2 proc. ogółu firm prowadzących działalność gospodarczą w naszym kraju. O ich sile stanowi również fakt, że odpowiadają za średnio 30 proc. PKB wytwarzanego rokrocznie w Polsce – wynika z danych PARP za 2023 rok. W sumie ponad 4,3 mln osób w naszym kraju to mikroprzedsiębiorcy lub osoby zatrudnione w najmniejszej skali firmach.

Dla stawiających pierwsze kroki w biznesie przygotowana została najnowsza oferta VeloBanku. W bankowości internetowej i aplikacji mobilnej banku można bez wychodzenia z domu uruchomić działalność gospodarczą i otworzyć nowoczesne VeloKonto Firma.

VeloBank uruchomił funkcjonalność umożliwiającą wygodne i szybkie zarejestrowanie własnej firmy przy jednoczesnym otwarciu rachunku bankowego VeloKonto Firma. Wystarczą cztery proste kroki: odpowiednie przygotowanie się do uzupełnienia wniosku rejestracyjnego, zalogowanie się do kanałów zdalnych VeloBanku, wypełnienie formularza i podpisanie go profilem zaufanym w VeloBanku. Następnie w ciągu 2 dni roboczych na adres e-mail świeżo upieczonego przedsiębiorcy powinno wpłynąć potwierdzenie zarejestrowania go w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej oraz umowa rachunku bankowego VeloKonto Firma. Natomiast karta do konta jest nadawana pocztą na wskazany adres. To wszystko można zrobić w pełni zdalnie, oszczędzając czas i energię niezbędną do realizacji planów na swoją firmę.

Kiedyś rejestracja firmy wymagała wizyty w urzędzie, dzisiaj nie musimy nawet korzystać z rządowych portali, wystarczy wejść na stronę swojego banku. Dlaczego to ważne? Bo klienci, a zwłaszcza przedsiębiorcy, potrzebują prostoty, wygody i w pełni zdigitalizowanego procesu. Zwłaszcza na początku prowadzenia działalności czas jest na wagę złota, a możliwość ograniczenia formalności to kluczowe wsparcie. Rozumiemy te potrzeby, dlatego w VeloBanku można jednocześnie założyć konto firmowe, jak i zarejestrować działalność. Do tego świeżo upieczony przedsiębiorca dostaje dostęp do nowoczesnej bankowości i licznych korzyści, które pomogą mu na początku biznesowej drogi – mówi Jolanta Ciskowska, Dyrektor Departamentu Produktów Korporacyjnych w VeloBanku.

Oprócz łatwości w założeniu firmy, przedsiębiorcy mogą też liczyć na bogaty system bonusów. Na osoby, które do 31 maja br. otworzą rachunek i zadbają o systematyczne wpływy, przez 6 miesięcy czeka nawet 1000 zł. Warunkiem jest utrzymanie salda konta na poziomie co najmniej 3000 zł oraz realizacja jednego przelewu do US i ZUS w miesiącu. Wysokość zwrotu środków na konto zależy od rodzaju i liczby zrealizowanych na koncie aktywności (np. transakcji bezgotówkowych), opisanych szczegółowo w regulaminie promocji na stronie banku.

Jakie warunki należy spełnić, by założyć firmę z VeloBankiem?

  • Posiadać konto osobiste w VeloBanku z dostępem do bankowości elektronicznej.
  • Korzystać z profilu zaufanego w VeloBanku.
  • Mieć obywatelstwo polskie i mieszkać w Polsce.
  • Posiadać ważny dowód osobisty.
  • Nie mieć jeszcze firmy zarejestrowanej w CEIDG.
  • Nie posiadać ograniczeń prawnych do założenia działalności gospodarczej.

Więcej informacji o wygodnym otwieraniu biznesu znajduje się tutaj: https://www.velobank.pl/firmy/rejestracja-firmy.

 

Nota prawna: W promocji „VeloKonto Firma – promocja z premią do 1000 PLN” – edycja 1/2024 można otrzymać dodatkową premię za aktywne korzystanie z oferty VeloBanku. W przypadku spełnienia warunków, premię będziemy naliczać przez 6 miesięcy od dnia otwarcia rachunku. Aby przystąpić do promocji należy mieć VeloKonto Firma otwarte po 15.01.2024 r., utrzymywać średnie miesięczne saldo min. 3 000 zł oraz wykonać w każdym miesiącu min. 1 przelew do ZUS i US z VeloKonta Firma. Do promocji można przystąpić do 31.05.2024 r. Szczegóły w regulaminie promocji. Regulamin, Ogólne Warunki Umów, Tabela opłat i prowizji dostępne na velobank.pl i w naszych placówkach. Produkt oferuje VeloBank S.A.

Źródła danych:

https://www.coig.com.pl/nowe-firmy-w-polsce_2016_2015_2014_2013.php

https://www.parp.gov.pl/component/publications/publication/raport-o-stanie-sektora-malych-i-srednich-przedsiebiorstw-w-polsce-2023

https://krd.pl/centrum-prasowe/raporty/2022/impulsy-i-bariery-finansowe-w-rozwoju-msp

Grafika_Firmę i konto w VeloBanku założysz bez wychodzenia z domu.jpg [336.21 KB]