Uważaj na fałszywe strony logowania do VeloBanku!

20.03.2023

Falszywe strony Banku_LI kopia 2.jpg [147.00 KB]

 

Cyberprzestępcy ponownie zaczęli łowić w sieci swoje ofiary. Stosują mechanizm reklam internetowych. Gdy szukasz za pomocą wyszukiwarki internetowej strony logowania do banku, wśród pierwszych odpowiedzi mogą pojawiać się linki do fałszywych stron logowania. Nie daj się złowić!

  1. W sieci pojawiają się fałszywe strony logowania do VeloBanku, które wyglądają bardzo podobnie do naszej autentycznej strony.
  2. Przestępcy mogą kupować reklamy, które podszywają się pod nasz bank i pojawiają w wynikach wyszukiwania w Twojej wyszukiwarce.
  3. Fałszywe strony wyłudzają dane do logowania (login, hasło, kody SMS). Jeśli takie dane wprowadzisz, przestępcy wykorzystają je do kradzieży Twoich pieniędzy.

Pamiętaj!

  1. Loguj się wyłącznie na naszej stronie www.velobank.pl. Aby przejść do logowania kliknij przycisk „Zaloguj się”
  2. Przed wpisaniem danych logowania sprawdź dokładnie adres strony, na której się logujesz – prawidłowy adres zawsze rozpoczyna się od https://secure.velobank.pl
  3. Jeśli masz wątpliwości kliknij w symbol kłódki w pasku adresu. Znajdziesz tam certyfikat, który powinien być wystawiony dla witryny secure.velobank.pl

Zawsze blokujemy fałszywe strony najszybciej jak to możliwe. Jeśli więc podczas logowania zauważysz coś podejrzanego – poinformuj nas o tym!

W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszą infolinią +48 664 919 797.

Opłata za połączenie jest zgodna z taryfą Twojego operatora.

 

Pozdrawiamy
Zespół VeloBanku