Fałszywe wiadomości e-mailowe

08.02.2021

W ostatnich dniach zaobserwowaliśmy nowy rodzaj ataków, które prowadzą cyberprzestępcy.

Na czym polega atak?

Atak polega na przesyłaniu wiadomości o rozliczeniu faktoringu kredytowego. Mejl zawiera załącznik ze szkodliwym oprogramowaniem.

Wiadomości te wysyłane są przez osoby, które podszywają się pod markę Getin Noble Bank S.A. Wyglądem i treścią przypominają e-maile, które czasem wysyłamy do Klientów.

Przypadkowymi odbiorcami mogą być aktualni lub byli nasi Klienci. Jeśli należysz do tej grupy zachowaj szczególną ostrożność. Ponieważ łączy nas biznesowa relacja, łatwiej uwierzysz, że wiadomość jest prawdziwa.

Jak rozpoznać fałszywą wiadomość?

Dotychczasowe fałszywe e-maile dotyczyły rozliczenia faktoringu, ale w przyszłości tematy wykorzystywane przez przestępców mogą być różne. Zwróć uwagę czy temat wiadomości jest Ci znany i czy wiąże się z produktami lub usługami które masz lub miałeś/miałaś.

Przypominamy również powtarzaną wielokrotnie zasadę bezpieczeństwa dotyczącą korespondencji elektronicznej – nie „klikaj” w otrzymane linki i nie otwieraj nieoczekiwanych załączników przesyłanych drogą e-mailową i lub przez SMS.

Jeśli cokolwiek wzbudzi Twoje wątpliwości, skontaktuj się z naszą infolinią pod nr +48 664 919 797. Opłata za połączenie wg taryfy operatora

Pozdrawiamy,
Getin Noble Bank