Łatwiejsze płatności w e‑Urzędzie Skarbowym z VeloBankiem

16.02.2023

VeloBank udostępnił swoim klientom możliwość regulowania zobowiązań skarbowych poprzez usługę Paybynet. To wygodna i szybka metoda płatności, która minimalizuje ryzyko pomyłki w danych i potrzebę obrotu dokumentów między płatnikiem a urzędem skarbowym.

Dzięki usłudze szybkich płatności internetowych - Paybynet - posiadacze konta oraz usługi bankowości elektronicznej w VeloBanku mogą jeszcze szybciej regulować swoje zobowiązania podatkowe i skarbowe. Po zalogowaniu się do e-Urzędu Skarbowego i wybraniu zobowiązania podatkowego, które chcemy uiścić, dane potrzebne do jego realizacji uzupełnią się automatycznie. Nie trzeba szukać właściwego urzędu skarbowego bądź rachunku bankowego. Do zrealizowania płatności potrzebne jest jedynie zalogowanie do usługi bankowości elektronicznej VeloBanku i zaakceptowanie transakcji. Pieniądze niezwłocznie i bezpośrednio trafią z konta klienta w VeloBanku na konto bankowe urzędu skarbowego bądź na mikrorachunek podatkowy płatnika. W ten sposób można w prosty sposób opłacić np. PIT, CIT, VAT, podatek od czynności cywilno-prawnych, podatek od spadków i darowizn, mandat oraz inne opłaty (np. opłaty skarbowe).

Zaletą płatności Paybynet, oprócz wygody i szybkości, jest również minimalizowanie ryzyka pomyłki w danych dzięki ich automatycznemu uzupełnianiu. Urząd nie będzie miał więc problemu z identyfikacją sprawy, której dotyczy płatność. Po zrealizowaniu transferu każdy klient dostaje elektroniczne potwierdzenie jego zaksięgowania. Urząd skarbowy automatycznie otrzyma potwierdzenie dokonania płatności.

Usługa Paybynet w VeloBanku zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Informacje o płatnościach przekazywane są w zaszyfrowanej postaci, a ich wymiana odbywa się przy zastosowaniu protokołu SSL.