13.09.2023
Przypominamy o wciąż popularnej metodzie wyłudzeń, która polega na dzwonieniu przez oszustów do klientów banków. Oszuści nakłaniają do przekazania danych do logowania lub wprost do przelania pieniędzy na wskazane przez nich konto.
04.03.2022
Uważaj na aplikacje, które pobierasz na swój telefon. Każdy smartfon jest potencjalnym celem ataku cyberprzestępców. Nieświadomie możesz zainstalować oprogramowanie, które przejmie kontrolę nad telefonem i przechwyci dane na nim dostępne.
02.02.2022
Ostrzegamy! Oszuści wysyłają do klientów banków SMS-y, które podszywają się pod BLIK. SMS-y zawierają linki, które prowadzą do strony wyłudzającej dane do logowania w bankowości. Przeczytaj, jak dokładnie przebiega wyłudzenie i co możesz zrobić, aby się przed nim uchronić.
24.11.2021
Okres zakupów przedświątecznych zawsze wiąże się ze wzmożoną liczbą kradzieży. Dlatego prosimy, poświęć kilka chwil i zapoznaj się z metodami wyłudzeń, które są najczęściej stosowane. Dowiesz się, jak rozpoznać oszustwo oraz jak się przed nim chronić. Ta lektura może się opłacić!