23.04.2020
Przestrzegamy przed fałszywymi sklepami internetowymi, szczególnie oferującymi zakup środków chroniących przed koronawirusem. Dokonanie zakupów na fałszywej stronie oznacza utratę wpłaconych środków – a w niektórych przypadkach udostępnienie oszustom danych do logowania w Banku.
13.03.2020
Dla wspólnego bezpieczeństwa ogranicz ryzyko związane z szerzeniem się koronawirusa. Unikaj dotykania bankomatów i gotówki. Płać zbliżeniowo kartą lub aktywuj płatności mobilne telefonem w swojej aplikacji!
04.07.2019
Ostrzegamy przed kampanią wymierzoną w Klientów banków, którzy korzystają z bankowości elektronicznej. W ostatnich dniach przestępcy masowo wysyłają fałszywe e-maile o tytule „E-faktura Orange”. Do wiadomości dołączony jest program, który pobiera na urządzenie złośliwe oprogramowanie, mogące skutkować uzyskaniem przez oszustów dostępu do kont bankowych ofiary ataku.
25.01.2019
Przestrzegamy przed kampanią phishingową, do której oszuści wykorzystują spreparowane potwierdzenia transakcji z systemu Przelewy24. Kliknięcie w sfałszowaną wiadomość może doprowadzić do zainfekowania komputera lub telefonu złośliwym oprogramowaniem, które może skutkować kradzieżą Państwa danych lub dostępów do logowania.