02.02.2022
Ostrzegamy! Oszuści wysyłają do klientów banków SMS-y, które podszywają się pod BLIK. SMS-y zawierają linki, które prowadzą do strony wyłudzającej dane do logowania w bankowości. Przeczytaj, jak dokładnie przebiega wyłudzenie i co możesz zrobić, aby się przed nim uchronić.
24.11.2021
Okres zakupów przedświątecznych zawsze wiąże się ze wzmożoną liczbą kradzieży. Dlatego prosimy, poświęć kilka chwil i zapoznaj się z metodami wyłudzeń, które są najczęściej stosowane. Dowiesz się, jak rozpoznać oszustwo oraz jak się przed nim chronić. Ta lektura może się opłacić!
24.09.2021
Wielokrotnie przestrzegaliśmy przed fałszywymi SMS-ami o dopłatach. SMS-y te zawierają linki prowadzące do stron, które przechwytują dane logowania. Najnowsze ataki wykorzystują tę samą metodę, ale w nieco inny sposób niż dotychczas.
08.02.2021
W ostatnich dniach zaobserwowaliśmy nowy rodzaj ataków, które prowadzą cyberprzestępcy. Na czym polega atak? Atak polega na przesyłaniu wiadomości o rozliczeniu faktoringu kredytowego. Mejl zawiera załącznik ze szkodliwym oprogramowaniem.